» » Mesut Özil adeta şok geçirdi tam tamına 7 gol

Mesut Özil adeta şok geçirdi tam tamına 7 gol

Mesut Özil adeta şok geçirdi tam tamına 7 gol


Fenerbahçe'de önce kadro dışında kalan sonra kontratı karşılıklı olarak bitirilen Mesut Özil, Spor Toto Süper Lig takımlarından Medipol Başakşehir'e transfer edilmişti. Başakşehir formasıyla Rezerv Lig'de ilk maçına çıkan tecrübeli topçu adeta şok geçirdi.
Mesut Özil, geçen yıl Fenerbahçe Teknik Adam İsmail Kartal'ın talebiyle yönetim kurulu üyeleri tarafından Ozan Tufan'la beraber kadro dışında kalmıştı. Yeni teknik adam Jorge Jesus da basın toplantısında yöneltilen sorular Mesut Özil'in durumu hakkında "Futbolda geçmişiniz çok önemli. Hocalar için de futbolcular için geçmişte olan başarılar referansınızı ortaya koyar. Mesut Özil'in dediğiniz gibi çok iyi bir geçmişi var. Kendisi ile alınan kararları değiştirmeden devam ettireceğim. Burada önemli olan Jorge Jesus değildir, burada önemli olan ise Mesut Özil değil, burada önemli olan her zaman Fenerbahçe'' açıklamalarını yaptı. Yıldız futbolcu sarı-lacivertli kulüpte düşünülmemesinden sonra Medipol Başakşehir'e transferi gerçekleşti.
Medipol Başakşehir, Türk kökenli Alman yıldız için imza töreni yaptı.
Başkan Göksel Gümüşdağ yaptığı söylemde "Mesut Özil'i Başakşehir formasıyla idmanda karşılaştığım anda, Bild'e verdiğim röportaj aklımdan geçti. Bir Rüya daha oldu. Mesut Özil gibi Futbol tarihinde yer almış bir Türk futbolcu olmadı. Mesut Özil'e 2 yıllık anlaşma önerdim ama kendisi için 1+1 yıllık yapalım dedim, seneye tekrar değerlendiririz başkanım açıklamalarını yaptı.
Buna da saygılı olduk. Mesut Özil takım arkadaşlarının üstüne geçmeyen bir maaş olacak. Fedakarlık yaptı, kendisine de çok teşekkür ederim.
Medipol Başakşehir Teknik Adamı Emre Belözoğlu, Maccabi Netanya maçından sonrasında yapılan açıklamalarda Mesut Özil'in takımıyla beraber 20-25 gün çalışması gerektiğini söyleyerek 4-5 aydır takımla görev yapmıyor. Önündeki bir 20-25 gün daha kaldı hazır olmamız için yeterli. Açıklamalarını basına yaptı.
Başarılı takımlar arasında olan Medipol Başakşehir'in tüm Spor Toto Süper Ligi karşılaşmalarını sitemiz macizlev4.com adresinden maç yayınları seçeneği ile takip edebilir, maç heyecanını sonuna kadar yaşayabilirsiniz